dr Andrzej Pałys

Andrzej jest doradcą podatkowym, doktorem prawa i praktykiem z 13 letnim doświadczeniem w takich firmach jak KPMG, Accenture i EY. Specjalizuje się w technologiach podatkowych (SAF-T, e-invoicing) oraz dostarczaniu złożonych systemów informatycznych w obszarze compliance. Jest również wykładowcą akademickim prowadzi zajęcia na UW, SGH i ALK w obszarze podatków, zarządzania zmianą i innowacji.

W trakcie swojej kariery zawodowej pracował dla bardzo szerokiej gamy klientów od branży energetycznej i surowcowej, przez telekomunikację, bankowość, FMCG, retail, aż po GameDev i platformy e-commerce. W obszarze technologicznym swobodnie czuje się w tematach infrastrukturalnych (w tym architektury chmurowej), architekturze aplikacji, platformach workflow, kwestiach cyberbezpieczeństwa i ochrony danych oraz metodykach agile (w tym SAFe). Andrzej interesuje się także obszarem nowych technologii, szczególnie wirtualnej rzeczywistości, ML i AI oraz RPA. W ostatnich dwóch latach stał się jednym z najbardziej cenionych ekspertów w zakresie systemu KSeF, aktywnie wspierając klientów, dostawców i Ministerstwo Finansów w rozwoju tego projektu. Między innymi za osiągnięcia w tym obszarze otrzymał wyróżnienie w organizowanym przez Wolters Kluwer konkursie "Rising Stars - Prawnicy Jutra 2022". 

Praca badawcza Andrzeja skupia się na metodach tworzenia dobrego prawa podatkowego – z wykorzystaniem narzędzi z obszaru zarządzania, technologii czy psychologii. Jest autorem wielu publikacji naukowych, w tym monografii dot. nowoczesnych metod współpracy administracji podatkowej z podatnikami oraz artykułów dotyczących ekonomicznej analizy prawa podatkowego.