Projekty

Konferencja podatkowa

Stowarzyszenie jest głównym organizatorem corocznej konferencji podatkowej, która odbywa się w Zakopanem. Jest to forum, na którym doktoranci (i nie tylko) z różnych ośrodków akademickich z kraju oraz zagranicy mogą prezentować wyniki swoich badań. Do tej pory konferencja odbyła się osiem razy.

Kolejny raz odbędzie się najpewniej w 2021 r.

Aby zgłosić swój udział (zarówno w charakterze referenta, jak i uczestnika) – prosimy o kontakt z dowolnym członkiem zarządu Stowarzyszenia.

Szczegóły:  www.konferencjapodatkowa.org

Vatman – praktyczny przewodnik po podatkach

Stowarzyszenie jest inicjatorem, a jego członkowie autorami, praktycznego skryptu stanowiącego obrazowy przewodnik po polskim systemie podatkowym pt. “Przygody Vatmana. Podatku w życiu człowieka”.  Publikacja stanowi przegląd funkcjonowania prawa podatkowego w życiu człowieka od narodzin aż do śmierci.  Bohaterem opowieści, a zatem i kazusów podatkowych, jest tytułowy Vatman, który zmaga się z różnorodnymi wydarzeniami wywołującymi skutki podatkowe – od dziedziczenia zaraz po narodzinach, poprzez rozpoczęcie działalności gospodarczej, postępowanie sądowe aż po skorzystanie z ulgi rehabilitacyjnej na starość.

Pierwsza edycja skryptu została wydana w 2015 r.

Partnerzy

Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych

 Stowarzyszenie Naukowe Prawa Podatkowego - facebook  Stowarzyszenie Naukowe Prawa Podatkowego - linkedIn

ul. Św. Filipa 23/4, 31-150 Kraków
e-mail: stowarzyszenie@snpp.pl